SALE!

iPhone 14 128GB

48,090.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2022, September

Висина: 6.1"

Тежина/Дебелина: 172g, 7.8mm

Меморија: 128GB

Оперативен систем: iOS 16, upgradable

РАМ Меморија: 6GB

Батерија: Li-Ion 3279 mAh, non-removable (12.68 Wh)

Камера: 12 MP, f/1.5, 26mm (wide), 1/1.7", 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS 12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ultrawide)

Брз Контакт: