SALE!

Samsung Galaxy A03 Core

5,490.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2021, December

Висина: 6.5"

Тежина/Дебелина: 211g, 9.1mm

Меморија: 32GB

Оперативен систем: OS Android 11 (Go edition) Chipset Unisoc SC9863A (28nm) CPU Octa-core (4x1.6 GHz Cortex-A55 & 4x1.2 GHz Cortex-A55) GPU IMG8322

РАМ Меморија: 2GB

Батерија: Li-Ion 5000 mAh, non-removable

Камера: 8 MP, f/2.0, AF

Брз Контакт: