Samsung Galaxy A14

9,990.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2023, January

Висина: 6.6"

Тежина/Дебелина: 202g, 9.1mm thickness

Меморија: 64GB

Оперативен систем: Android 13, One UI Core 5

РАМ Меморија: 4GB

Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable

Камера: 50 MP, f/1.8, (wide), PDAF 2 MP, f/2.4, (macro) 2 MP, f/2.4, (depth)

Брз Контакт: