Samsung Galaxy A22 5G

10,990.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2021, June

Висина: 6.6"

Тежина/Дебелина: 203g, 9mm

Меморија: 64GB

Оперативен систем: Android 11, One UI Core 3.1

РАМ Меморија: 4GB

Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable

Камера: 48 MP, f/1.8, (wide), PDAF 5 MP, f/2.2, 115˚ (ultrawide), 1/5.0", 1.12µm 2 MP, f/2.4, (depth)

Брз Контакт: