SALE!

Samsung Galaxy A33 5G

15,990.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2022, April

Висина: 6.4"

Тежина/Дебелина: 186g, 8.1mm thickness

Меморија: 128GB

Оперативен систем: Android 12, One UI 4.1

РАМ Меморија: 4GB

Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable

Камера: 48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, OIS 8 MP, f/2.2, 123˚, (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm 5 MP, f/2.4, (macro) 2 MP, f/2.4, (depth)

Брз Контакт: