SALE!

Samsung Galaxy A34 5G

15,990.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2023, March

Висина: 6.6"

Тежина/Дебелина: 199g, 8.2mm

Меморија: 128GB

Оперативен систем: OS Android 13, One UI 5.1 Chipset Mediatek MT6877V Dimensity 1080 (6 nm) CPU Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) GPU Mali-G68 MC4

РАМ Меморија: 6GB

Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable

Камера: 48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, OIS 8 MP, f/2.2, 123˚, (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm 5 MP, f/2.4, (macro)

Брз Контакт: