SALE!

Samsung Galaxy A54 5G 8/128GB

18,690.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2023, March

Висина: 6.4"

Тежина/Дебелина: 202g, 8.2mm

Меморија: 128GB

Оперативен систем: OS Android 13, One UI 5.1 Chipset Exynos 1380 (5 nm) CPU Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) GPU Mali-G68 MP5

РАМ Меморија: 8GB

Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable

Камера: 50 MP, f/1.8, (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS 12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm 5 MP, f/2.4, (macro)

Брз Контакт: