SALE!

Samsung Galaxy S21 FE 5G

21,590.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2022, January

Висина: 6.4"

Тежина/Дебелина: 177g, 7.9mm

Меморија: 128GB

Оперативен систем: Android 12, One UI 4

РАМ Меморија: 6GB

Батерија: Li-Ion 4500 mAh, non-removable

Камера: 12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS 8 MP, f/2.4, 76mm (telephoto), 1/4.5", 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom 12 MP, f/2.2, 13mm, 123˚ (ultrawide), 1/3.0", 1.12µm

Брз Контакт: