SALE!

Xiaomi 11 Lite 5G NE

15,990.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2021, September

Висина: 6.55"

Тежина/Дебелина: 158g, 6.8mm

Меморија: 128GB

Оперативен систем: Android 11, MIUI 12.5

РАМ Меморија: 8GB

Батерија: Li-Po 4250 mAh, non-removable

Камера: 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.97", 0.7µm, PDAF 8 MP, f/2.2, 119˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm 5 MP, f/2.4, 50mm (telephoto macro), 1/5.0", 1.12µm, AF

Брз Контакт: