SALE!

Xiaomi 11T (256GB)

18,490.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2021, October

Висина: 6.67"

Тежина/Дебелина: 203g, 8.8mm

Меморија: 256GB

Оперативен систем: Android 11, MIUI 12.5

РАМ Меморија: 8GB

Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable

Камера: 108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF 8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm 5 MP, f/2.4, 50mm (telephoto macro), 1/5.0", 1.12µm, AF

Брз Контакт: