Sale!

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

12,490.00ден 11,490.00ден

12 Месеци Гаранција

Прочитајте ги правилата за гаранција.

Спецификации на мобилниот телефон:

Дата на производство: 2021, November 1

Висина: 6.6"

Тежина/Дебелина: 195g, 8.8mm

Меморија: 64GB

Оперативен систем: OS Android 11, MIUI 12.5 Chipset MediaTek MT6833P Dimensity 810 (6 nm) CPU Octa-core (2x2.4 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) GPU Mali-G57 MC2

РАМ Меморија: 4GB

Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable

Камера: Dual 50 MP, f/1.8, 26mm (wide), PDAF 8 MP, f/2.2, 119˚ (ultrawide) Features LED flash, HDR, panorama Video [email protected]/60fps

Брз Контакт:

Сподели

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email
Share on print

телефони на промоција

Оставете ги вашите контакт податоци и нашиот тим ќе ве контактира во рок од 24 часа.

* Доколку го испраќате барањето за нарачка од страницата на саканиот произввод, ќе бидеме известени за кој мобилен уред се интересирате.

БАРАЊЕ ЗА СЕРВИС

Пополнете ги сите податоци од формата со цел да дознаеме што повеќе за вашиот проблем – и ќе бидете контактирани во рок од 24 часа, од нашите сервисери. За побрзо решавање на проблемот, ве молиме да не побарате на телефонот 071 933 393.